Przedszkole im. Przyjaciół Bajek w Wojkowicach

Słoneczka

ROK SZKOLNY 2014/2015

Grupa 3-4 latki liczy 25 dzieci ,

19 –to 3 latki i  6 to 4 latki. Większą część grupy stanowią chłopcy (19 ) .Wszystkie  dzieci po raz pierwszy uczęszczają do przedszkola. . Dzieci miały możliwość uczestniczyć dwukrotnie w zajęciach adaptacyjnych 30.06. 2014 r. oraz 29.08.2014 r.

Wychowawca Piorun Sławomira

Małgorzata Barańska

Szanowni Państwo!

Mamy za sobą 5 miesięcy pobytu Waszych pociech w przedszkolu. To ważny etap adaptacji, integracji i socjalizacji.
"Słoneczka" miały możliwość  uczestniczyć czterokrotnie w koncertach filharmonii, w przedstawieniach teatralnych,akademiach.
Przedszkolaki poznały zawody leśniczego ,policjanta, ratownika medycznego.
Brały udział w akcjach : Pomagamy dzieciom w Domu Dziecka, Góra Grosza, Karma dla zwierząt. Same też pełniły rolę gospodarza
podczas uroczystości : Pasowanie na przedszkolaka, Dzień Babci i Dziadka, Zajęciu otwartym " Zwyczaje  Świąt Bożego Narodzenia"
Nasz wspólny pobyt w przedszkolu umilali nam rodzice organizując między innymi  Dzień Chłopaka, Pasowanie, Mikołaj, Dzień Babci i Dziadka,
Piknik rodzinny. Przez te kilka miesięcy poznaliśmy Wasze dobre serca . Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie ,pomoc , wzbogacanie naszej bazy przedszkolnej :
lampki na choinkę, klocki, ulicę ,pojemniki  na kredki, pompkę na butelkę z wodą, układanki, książki.
Wasza troska i zrozumienie urozmaica pobyt waszych pociech w przedszkolu.
DZIĘKUJEMY !!!

12 III 2015 r. przedszkolaki "Słoneczka" i "Sówki - Mądre główki" uczestniczyły w przedstawieniu "Szewczyk Dratewka"
Dzieci poznały  budynek Teatru Zagłębia w Sosnowcu- scena widownia, szatnia, kurtyna. Mam nadzieję że nowo poznane
pojęcia pozostaną na stałe w pamięci dzieci. Duże wrażenie na dzieciach wywarła wspólna samodzielna (bez rodziców)
podróż autokarem do teatru.

Od 23 III - 27 III 2015 r. rodzice z naszej grupy przygotowali i zorganizowali kiermasz rękodzieła świątecznego.
Kilka bardzo utalentowanych mam dzieci na naszej grupy wykonało w swoim wolnym czasie piękne symbole Świąt Wielkanocnych
tj. baranki wielkanocne,kurki, koguciki, jajka wielkanocne ,świąteczne ramki na zdjęcia i wiele innych.
Poświęcając swój czas zajęły się również sprzedażą wymienionych przedmiotów. Środki finansowe zgromadzone ze sprzedaży
pozwolą pokryć koszt autokaru na wycieczkę dzieci do Przybynowa. Za ogromne zaangażowanie i wspaniale przeprowadzony kiermasz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

17 kwietnia 2015 r. o godz. 16.00 w grupie "Słoneczka" odbyło się spotkanie wiosenno-wielkanocne.
Przygotowany dla rodziców poczęstunek uświetniły występy dzieci - recytacja wierszy ,śpiewanie piosenek.
Następnie przekazano rodzicom informacje dotyczące grupy, planowania pracy na miesiąc maj i czerwiec.
Trójka klasowa rozliczyła wydatki i dochody uzyskane podczas kiermaszu świątecznego.
Opiekunom przedstawiono również propozycje kart pracy na rok szkolny 2015/2016.
Dziękujemy rodzicom za udział w spotkaniu i pomoc w przygotowaniu poczęstunku.
Sławomira Piorun

Dnia 20.05.2015 r.  dzieci z grupy „Słoneczka” w ramach tematyki „Poznajemy różne zawody” miały możliwość  spotkać się z artystą malarzem p. Moniką. Nasz gość zapoznał dzieci z kilkoma akcesoriami  plastycznymi ,które artyści malarze wykorzystują przy tworzeniu swoich prac : sztaluga, paleta, blejtramy, szpachelka malarska, profesjonalne pędzle ( dzieci oglądały, dotykały) po czym wzięły udział w konkursie „Zaczarowany worek artysty.” Maluchy świetnie poradziły sobie z zadaniem . Następnie p. Monika zapoznała dzieci z jedną z technik plastycznych  o nazwie „frotage” i objaśniła sposób pracy. Maluchy na koniec zajęcia samodzielnie wykonały pracę , która sprawiła  im dużo satysfakcji i radości  Wspólne zdjęcie i podziękowanie zakończyły przygodę dzieci z artystką.

Dziękujemy Pani Moniko.

Maluchy w ramach w.w tematyki poznały pracę ekspedientki w sklepie Rossmann gdzie każde dziecko otrzymało upominek kosmetyczny.

W piątek  22.05.2015 r. będziemy gościć panią fotograf : poznamy jej pracę oraz  akcesoria wykorzystywane w fotografii.